Едночасовен музички сет со најдобрите хитови од 2013-та

Едночасовен музички сет со најдобрите хитови од 2013-та

Уживајте во едночасовниот микс од DJ Lichen со најдобрите песни од 2013 година.

DJ Lichen или Ѓорѓи Тошев е млад дечко од Гевгелија кој се занимава со диџејство и создавање миксови од музика која му се допаѓа. Ја сака комерцијалната музика бидејќи во неа најмногу ужива и публиката за која приредува забави во локалните клубови и дискотеки.

Како диџеј настапува од средношколските денови кога како и секој млад ентузијаст започнал да ја гради својата кариера на средношколските забави, кои потоа прераснале и во забави од отворен карактер. Сега, во студентските денови, неговата публика е сè поголема и поголема.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар