Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

Погледот врз фотографија од дивиот свет секогаш завршува со воодушевување на дивотијата заробена во моментот на притискањето на копчето за фотографирање.

Без разлика дали се собираат поради преселба или заради парење, и погледот на ваква огромна група животни го предизвикува истиот ефект кај гледачот, но исто така предизвикува и восхит поради можноста да се проследи како си течат работите во природата.

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

лилјаци

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

долгоопашести патки

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

слонови

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

фламингоси

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

ражи

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

пеперутки монарх

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

кралски пингвини

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

сардини

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

снежни гуски

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

гну

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

моржови

Спектакуларни фотографии од собири на животните во дивината

белуга китови

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар