Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

Веќе некое време го набљудувате тоа симпатично момче кое со својот шарм успеал целосно да ве освои. Без разлика дали тој знае дека постоите или не, вие се топите секој пат кога тој ќе помине покрај вас… Всушност толку многу се губите во неговиот поглед, што едноставно не можете ни да го контролирате своето тело и тој одеднаш сфаќа дека зјапате во него. Без да трепнете! Непријатна ситуација, се согласувате? Па, погледнете ги следниве 17 најлоши нешта кои можат да ви се случат во негова близина…

1. Тој да ви каже дека никогаш не би направил нешто со што би го ризикувал вашето пријателство, бидејќи ве гледа како незаменлива пријателка.

(7) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

2. Тој да ви каже дека ве доживува како сестра.

(2) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

3. Тој конечно да ве тргне настрана и да ви побара информации за вашата најдобра пријателка.

(3) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

4. На ваше големо изненадување, таа пријателка сепак да реши да оди на состанок со вашата симпатија.

(4) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

5. Тој да ви раскажува за својата симпатија и за тоа колку е лошо да му се допаѓа некој на овој начин.

(5) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

6. Вие објавувате селфи на социјалните мрежи и тој НЕ го лајкнува.

(6) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

7. Но, не се воздржува да стави срце или палец на селфито од друга девојка.

(8) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

8. И покрај тоа што вие го знаете првото и средното име, како и презимето на вашата симпатија, тој никако не може точно да го запомни дури ни вашето име.

(14) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

9. Кога ги разгледувате неговите фотографии, случајно му лајкнувате фотографија од пред неколку години.

(9) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

10. Тој забележува дека вие зјапате во него. Без да трепнете.

(10) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

11. Неговиот најдобар пријател има симпатии кон вас, правејќи невозможна ситуација за вие двајца некогаш да бидете заедно.

(11) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

12. Го наоѓате на сајт за состанување, му испраќате порака и не добивате одговор.

(12) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

13. Вашата симпатија се осмелува да ви постави прашање кое не е „Ќе сакаш ли да се омажиш со мене?“

(13) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

14. Кога конечно ќе соберете храброст да му пристапите, почнувате да зборувате неразбирливи глупости бидејќи јазикот ви се заплеткал.

(1) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

15. Или пак, се сопнувате и паѓате точно пред неговите нозе.

(15) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

16. Тој лудо се заљубува во друга девојка и постојано ги гледате заедно.

(16) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија

17. Тој конечно ве поканува на состанок и вие пресреќни излегувате со него, но по само неколку минути сфаќате дека тој всушност ни најмалку не ви се допаѓа…

(17) Најлошите 17 нешта кои можат да ви се случат во близина на вашиот симпатија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар