патики | Кафе пауза - Part 3

Како да ги носите 3-те најтешки стилови оваа пролет?

Често се прашувате: „Дали може мене ова да ми успее“ (да) „Дали оксфордките се само за мажите?“ (секако дека не) и „Дали патиките треба да си останат само во салата за вежбање?“ (не). Ова е решението на вашите дилеми.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

5 безвременски стилови на чевли во кои вечно ќе бидете заљубени

Да ги погледнеме петте стилови кои можете да ги изберете сега, а во кои засекогаш ќе останете заљубени.

Грижете се за вашите стапала

Вашите стапала се основа на секое ваше движење. Време е да го добијат третманот кој го заслужуваат.

12 начини како да носите џемпер во пролет

Сончевите зраци веќе допираат до нас и ни даваат енергија за денот, но често знае да биде и студено, па затоа следниве комбинации добро ќе ве згреат дури и во пролетните денови кои следуваат.
Датум: 15 апр 2014
, Автор:

Специфична зимска колекција од „Nike“

Ова е една од најновите колекции на „Nike“, наречена „Tier Zero“. Колекцијата е направена во соработка со „Fox Brothers“...

Неодоливи кожни „Vans“ патики

Токму навреме за новата сезона, компанијата „Vans“ го претстави овој прекрасен пар патики, наречен „Old Skool Reissue“.

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Фраерски модел патики од Конверс

Соработката помеѓу дизајнерот Џон Варватос и Конверс резултирала со одличен пар високи патики кои се многу модерни и изобилуваат со интересни детали.

Есенската колекција на Кристијан Лубутан за 2013 година

По неговите чевли мечтаат милиони млади девојки и жени, а ги има на црвените килими на сите свечени настани...

Тренди неонски патики од „Гучи“

Доколку ви се допаѓа трендот на носење неонски бои ова лето, тогаш со сигурност ќе се израдувате на овој модел на патики од познатиот дизајнерски бренд „Гучи“.

Основни правила за носење машки обувки

Ако се прашувавте какви обувки во каква пригода и на кој начин се носат, во продолжение следуваат основните правила.

Елегантен модел на патики од Адидас

Високи патики, за момци со „висок“ стил на облекување. Ви се допаѓаат?