патики | Кафе пауза

Здолништа што можете да ги носите со патики и со високи потпетици

Здолништето е едно од омилените женски парчиња облека и може да се носи со патики, но и со потпетици во свечени или деловни пригоди.

Женствено и удобно: 6 пролетни комбинации со бели патики

Времето кога патиките се носеа единствено за спорт одамна помина, а сега патиките, особено белите, се задолжителен дел од секоја женска гардероба.

Ванс ја објави новата модна колекција инспирирана од Фрида Кало

Брендот Ванс е познат по своите соработки со други брендови и артисти, сѐ со цел да создаде колекции кои ја слават уметноста и културата.

„Converse“ произведе нова линија патики со цветен дезен кои се создадени за убави, летни дни

Погледнете ги патиките во фотогалеријата подолу и инспирирајте се како да го комплетирате вашиот летен имиџ, со помош на Converse.

Делата на Ван Гог се вратија во живот на стилски начин преку новата модна колекција на „Vans“

Работата на Винсент Ван Гог е вратена во живот на стилски начин, во новата модна колекција на компанијата за чевли „Vans“ наречена „Vans x Van Gogh Museum“.

20 примери што докажуваат дека платнените патичиња се најдобриот моден детаљ!

20 комбинации што ќе ви докажат дека и вие треба да се препуштите на овој едноставен, но впечатлив тренд од 90-тите!

Удобно и модерно: 8 модни комбинации за лето во патики

Вечерен фустан и патики? Нема никаков проблем!

5 правила за невестите кои сакаат да носат патики на својата венчавка

Многу невести се откажуваат од високите потептици и наместо нив избраат удобни патики. Дали и вие сакате да бидете една од нив?

За добар почеток на училишната година: Направете сами уникатни патики во 5 бои

Белите патики и тоа како може да послужат за создавање уникатно, модерно и разиграно ремек-дело!

8 модели на патики кои се тотален хит оваа година

Доколку патиките се вашите омилено обувки, тогаш со сигурност веќе ги поседувате овие 8 хит модели.

Сакате фустани, а истовремено и патики? Еве како да ги носите заедно!

Неколку предлози коишто ќе можете да ги искористите ова лето.