Здолништа што можете да ги носите со патики и со високи потпетици

Здолништа што можете да ги носите со патики и со високи потпетици

Здолништето е едно од омилените женски парчиња облека и може да се носи со патики, но и со потпетици во свечени или деловни пригоди. Бидејќи жените се практични суштества, потребни им се вакви модели на здолништа што можат да се носат со патики за опуштени комбинации, но и со високи потпетици во формални пригоди.

1. Здолниште од тул

Иако на некои им изгледа необично, здолништето од тул со должина до под коленaтa изгледа одлично со патики.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yhordanka Akwanza (Yhordy) (@florkubana.style) on

Секако, тоа е создадено за комбинирање со потпетици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Get Dressed (@getdressed.ee) on

2. Тексасно здолниште

Во комбинација со патики е идеално за летните вечерни прошетки, за на концерти, за на кафе…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Khoo Fashion And Sounds (@jessie_khoo) on

Со потпетици и убава кошула, комбинацијата е идеална за вечерно излегување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A N D R E A L U B L I N (@andreaslookbook) on

3. Плисирано здолниште

Производителите најмногу го шијат ова здолниште со должина до под колената, што се покажа како полн погодок затоа што ако го комбинирате со спортски обувки, имате идеално решение за секоја пригода – од кафе со пријателите до одење на работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Something by Nicky M. (@somethingbynicky) on

Од друга страна, плисираното здолниште и потпетиците се неверојатно елегантна комбинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Viktorie (@saraviktorie) on

4. Кожено здолниште

Парче облека што ќе трае со години и никогаш не излегува од мода. Исто како со здолништето од тул, може да изгледа како чудна комбинација, но всушност одлично се комбинира со патики.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capsostyle (@capsostyle) on

Коженото здолниште во комбинација со потпетици може да биде многу ризичен потег, но исто така може да изгледа софистицирано и елегантно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by We Love Leather Skirts (@leather_skirts) on

5. Раскроено здолниште

Нема попрактично парче облека за пролетта и за летото од раскроеното здолниште. Кога одите на прошетка или на работа, во комбинација со кошула и патики ќе изгледате романтично и убаво.

Здолништа што можете да ги носите со патики и со високи потпетици

Ако вашата работа бара строга елеганција или за вечерно излегување, комбинирајте го здолништето со потпетици и со елегантна блуза за да добиете одлична комбинација.

Здолништа што можете да ги носите со патики и со високи потпетици

Погледнете кои се 10-те парчиња облека поради кои мажите не можат да ви одолеат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар