31 мај 2016 | Кафе пауза

Интересни начини на кои можете да носите шешири ова лето

Ова лето морате да го имате овој моден додаток!

Проблеми со кои се соочуваат луѓето кои премногу размислуваат

Тие премногу се грижат за тоа што го кажале другите луѓе, за начинот на кој го кажале, не можат да донесат најобична одлука и тоа доведува до анксиозност, па дури и панични напади.

Иднината е само една авантура, па затоа храбро и радосно дочекајте ја

Размислувањето за иднината може да ве држи до доцна во ноќта, да ве направи анксиозни и несигурни бидејќи понекогаш изгледа страшно.

Душата го напушта телото кога сонуваме: Теорија на древните Индијанци која ќе ве замисли

Старите Индијанци верувале дека нашите духовни водачи или ангели чувари комуницираат со нас преку сонот.

15 работи кои и најзгодното момче ќе направат да делува непривлечно

По првиот одличен впечаток може да останеме разочарани веднаш штом момчето отвори уста или направи нешто крајно недолично.

Поучна приказна за сложноста и братството

Оваа поучна приказна ќе ви покаже дека сложноста и љубовта спрема нашите блиски е најважна и треба да ги надвладее сите останати недоразбирања и несогласувања.

Тајното оружје на психолозите: Како да го добиете тоа што го посакувате?

Најдобриот успех се постигнува со говорот на телото, односно внимателно избраната палета на гестикулации.

Доменико Долче и Стефано Габана ни ги откриваат тајните на добрата мода и стилот

Женската сексуалност и сензуалност е нивната инспирација за целата таа облека која остава без зборови.

Тест: Проверете колку е развиено вашето апстрактно размислување

Не е толку лесно и едноставно да се реши една загатка кога можете само визуелно да ги замислите можните решенија и одговори.

Необично руско семејство: Мајка, татко и мечка како домашно милениче

Запознајте го Стефан, питома мечка која живее со своите луѓе, Светлана и Јуриј Пантелинко во Москва.

Освојте го светот: 8 трикови за поголема самодоверба

Без самодоверба нема успех ниту на едно поле, па затоа веднаш научете ги овие 8 лекции.
12