Погледнете како изгледале оброците во авионите помеѓу 50-тите и 80-тите години

Секогаш е фасцинантно да се погледне назад кон минатото. На пример, сигурно би се изненадиле колку многу се промениле оброците во авионите во последниве неколку декади. Изгледа дека порано, оние кои можеле да си го дозволат тој луксуз да патуваат со авион, уживале во храната од највисоко рангираните ресторани ширум светот за разлика од денес, кога добиваме готова и однапред подготвена храна која најчесто нема вкус на ништо. Да ве предупредиме, овие фотографии не треба да се гледаат на празен стомак!

Погледнете како изгледале оброците во авионите помеѓу 50-тите и 80-тите години


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар