Необично руско семејство: Мајка, татко и мечка како домашно милениче

Запознајте го Стефан, питома мечка која живее со своите луѓе, Светлана и Јуриј Пантелинко во Москва. Тие го посвоиле Стефан кога бил само 3-месечно бебе, откако бил пронајден во многу лоша состојба од страна на ловци во шумата во близина на нивниот дом. 23 години подоцна, оваа слатка мечка станала бесценет член на семејството кој помага во домот со наводнување на растенијата. Таа исто така обожава и да гледа телевизија со Светлана и Јуриј.

(1) Необично руско семејство: Мајка, татко и мечка како домашно милениче

„Тој обожава луѓе и е навистина социјална мечка – спротивно на мислењето на другите, воопшто не е агресивен. Ние никогаш не сме биле гризнати од Стефан“, вели Јуруиј.

(2) Необично руско семејство: Мајка, татко и мечка како домашно милениче

Стефан дневно јаде 25 килограми риба, зеленчук и јајца. И останува во добра форма така што игра фудбал. Тој исто така се занимава со глумење во филмови и позирање за фотосесии. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар