8 модели на патики кои се тотален хит оваа година

8 модели на патики кои се тотален хит оваа година

Најдобриот вид обувки, во кои можете да шетате со часови, конечно ја зазеде водечката позиција на модните скали. Патиките можете да ги комбинирате во толку многу комбинации и да ги носите во скоро секоја прилика, а како додатен плус, во нив ќе изгледате потполно модерно и тренди, па едноставно моравме за вас да ја направиме оваа листа од 8-те најпопуларни модели и со што е најдобро да ги комбинирате. Без разлика за кој модел ќе се одлучите, ви гарантираме дека нема да погрешите!

1-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

1. Бели плитки патики

Освен тоа што сјајно се комбинираат со пантолони и фармерки, белите патики, без разлика дали се кожни или платнени, одлично ќе се вклопат со здолништа и фустани. Миди здолниште прилепено за телото, мантил и патики создаваат лежерна и модерна комбинација, но доколку се одлучите за лелеав и долг фустан во комбинација со кожна јакна, ќе направите подеднакво добар избор.

2-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

2. Длабоки патики

Доколку сакате да бидете потполно кул, тогаш за вас се идеални длабоките патики. Нив можете да ги носите со долги фустани, залепени фармерки и долги џемпери, но и со весели фустанчиња. Во секој случај ќе изгледате апсолутно сјајно.

3-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

3. Патики за тренинг

Нема да погрешите доколку патиките кои ги носите за трчање или во фитнес центарот ги облечете со комбинација која ниту малку не е спортска. Слободно комбинирајте ги здолништата, пантолоните и фустаните со овој модел на патики, доколку сакате да бидете оригинални и несекојдневни, а исто така, и да се чувствувате екстра удобно.

4-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

4. Патики со детали

Доколку сакате нешто потполно нежно и слатко, а балетанките ви досадија, патиките со разни детали може да ви послужат како одлична замена! Без разлика дали ќе ги носите со фармерки или фустан, тие ќе ја освежат вашата комбинација, бидејќи се навистина сјајни и впечатливи.

5-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

5. Патики со платформа

Ако не сте многу високи, а не сакате да носите високи потпетици, тогаш за вас се идеални патиките со платформа. Изберете ултра модерни модели и облечете ги со омилените пантолони или тесни фармерки. На оваа висина ќе се чувствувате доста пријатно и самоуверено!

6-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

6. Патики на навлекување

Овој вид патики е многу удобен за носење, но и лесен за комбинирање. Краткото здолниште со А крој или долгото свилено здолниште ќе делуваат доста модерно во склоп со овој модел на патики, а целата комбинација дополнете ја со широк џемпер. Без разлика дали ќе изберете патики со интересен дизајн или во некоја неутрална боја, дефинитивно нема да погрешите!

7-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

7. Патики – чевли

Потполно модерен модел кој можете да го носите и на работното место без притоа да изгледате помалку софистицирано отколку во кои било други чевли кои инаку би ги носеле. Удобни и високи, па можете да ги комбинирате со чипка, тексас, памук или кожа.

8-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_

8. Заоблен модел

Овој модел на патики беше популарен пред 10-тина години, меѓутоа, оваа сезона повторно се враќа на модната сцена, само на многу поразличен начин. Повеќе не е врзан за фармерките или тренерките. Слободно облечете кратко или молив здолниште, блуза и мантил и ќе бидете подготвени со удобни чекори да го освоите денот кој ви престои!

9-kolku-od-niv-se-zastapeni-vo-vashiot-plakar-8-modeli-na-patiki-koi-se-totalen-hit-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар