8 популарни идеи за пролетни комбинации

8 популарни идеи за пролетни комбинации

Иако некои тврдат дека најважната модна сезона е есента поради парчињата облека како што се блејзери од твид, џемпери од кашмир и гломазни чизми, не можете да не го обожавате стилот што го носи пролетта. Овие модни предлози ќе ве инспирираат да создадете модерни комбинации.

1. XL фустан и машки сандали

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle)

2. Плетен џемпер над фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Trine Kjær (@trinekjaer_)

3. Маица и сандали

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle)

4. Сако и влечки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hannah Crosskey (@hannahcrosskey)

5. Пруги

6. Кошула со јака

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NNENNA (@nnennaechem)

7. Цветни дезени

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle)

8. Кафеава и црна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexis Foreman (@alexisforeman)

Погледнете кои 4 модни трендови ќе доминираат ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар