4 модни трендови што ќе доминираат ова лето

4 модни трендови што ќе доминираат ова лето

Сезоната пред нас ќе ја одбележат разиграни бои и интересни модели, но и враќањето на трендовите од 90-тите години.

1. Основни парчиња облека

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan)

Поради пандемијата, дизајнерите почнаа да создаваат парчиња облека што не се само за една сезона, туку што ќе траат со години и никогаш нема да излезат од мода. Така, блејзерите, кошулите, палтата и елегантните елеци се вратија на модната сцена, но оваа година сите се во светли и впечатливи бои.

2. Фармерки со широки ногавици

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

Моделот на фармерки што беше актуелен во текот на 90-тите години се враќа на модната сцена, а ова лето ќе се најде на самиот врв на модната листа.

3. Деловно шик

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara)

Гардеробата што беше резервирана за во канцеларија станува врвен тренд оваа сезона. Ова лето, дозволено е комбинирање деловни парчиња облека со нешто повесело. Можете да носите костум во комбинација со патики – ќе ви биде пријатно и ќе изгледате модерно.

4. „Пуф“ ракави

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan)

Овој модел е актуелен веќе неколку сезони и ништо нема да се промени во наредните месеци.

Погледнет кои 5 дезени ќе ги гледате насекаде оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар