Хороскоп за време на младата месечина во Бик

Хороскоп за време на младата месечина во Бик

Младата месечина во Бик нè чека на 11 мај и ја започнува сезоната на затемнување. Младата месечина претставува нов почеток, но исто така бара од нас да се повлечеме и да размислиме малку за следните чекори што треба да ги направиме.

Хороскоп за време на младата месечина во Бик

Ќе започнете да се грижите повеќе за себе, за вашите потреби и амбиции, но нема да бидете склони да ја контролирате својата енергија, ќе дозволите да тече и да отвори нови хоризонти.

Младата месечина нè подготвува за затемнување, но овој процес ќе биде полн со предизвици. Можете да го замислите како прошетка низ темен тунел, страв, неизвесност, но на крајот ќе ја најдете светлината.

Обидете се да се повлечете, да бидете сами и да нурнете во вашата душа за време на оваа трансформација. Поврзете се со интуицијата, слушајте што ви кажува и ќе добиете повеќе знаење за новото патување.

Бидејќи младата месечина е во знакот на Бик, важно е да обрнете внимание на Венера, владетелот на овој хороскопски знак.

Дозволете му на вашиот внатрешен компас да ве води, наместо да паѓате во стапицата на егото.

Младата месечина е можност да ги наполните вашите батерии, да најдете креативни решенија и да ги слушате пораките на вашето срце.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекува голем успех.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар