17 август 2018 | Кафе пауза

30 брутални вистини коишто треба да ги знаете за карактерот на Водолиите

Вие во животот се водите според големи хуманиистички идеали и другите луѓе многу ја ценат вашата хуманост и подготвеност да помогнете во секое време...

Истражување од Стенфорд: Не можете да ја најдете вашата страст, треба да ја создадете

Популарните изреки како „Следете ја вашата страст“ создаваат верување дека следењето на страста е лесно.

Одлични совети за луѓето на коишто им се гади додека се возат

Овој проблем се појавува кај сите лица, но најмногу кај деца, бремени жени и луѓе кои земаат одредени лекови.

11 необични видови храна што се појавија оваа година

Без разлика како изгледа вашата листа за купување, на неа сигурно не се наоѓа розов леб.

7 правила од астронаутите на НАСА што ќе ви помогнат да се наспиете

Навистина го потценуваме спиењето сè додека не се појават проблеми со заспивањето.

Македонците признаваат: 15 женски навики што најмногу нè нервираат

Ги прашавме мажите кои женски навики не ги сакаат, и нивните одговори нè насмеаја, нè изненадија и нè натераа на размислување.

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Тој ги трансформира обичните риби во магични суштества кои изгледаат како да летаат наместо да пливаат во вода.

Како да престанете да ги триете забите навечер?

Дали се прашувате зошто се будите со болки во вилицата и главата? Големи се шансите причината да е триење на забите во текот на сонот.

6 причини зошто упорно се враќате назад во врска со бившиот колку и да ве повредува

Патот е тежок, но откако ќе преминете на другата страна на нештата, ќе сфатите колку е прекрасно кога ќе го пронајдете мирот, а овие 6 совети ќе ви помогнат да ги отворите очите што е можно побрзо.

„Converse“ произведе нова линија патики со цветен дезен кои се создадени за убави, летни дни

Погледнете ги патиките во фотогалеријата подолу и инспирирајте се како да го комплетирате вашиот летен имиџ, со помош на Converse.

Со какви чевли да ги комбинирате разните видови здолништа?

Понекогаш е навистина тешко да ја одберете гардеробата штом ќе стигнете до чевлите.
12