Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

48-годишниот фотограф од Тајланд, Висаруте Ангкатаванич, прави неверојатни фотографии од рибите познати како бета борец. Користејќи црни и бели позадини кои создаваат контраст, Висаруте создава вистински ремек-дела во аквариуми со моќни леќи и неверојатно осветлување. На овој начин ги трансформира обичните риби во магични суштества кои изгледаат како да летаат наместо да пливаат во вода.

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

По 20 години работење со реклами, уметникот го започнал овој проект и бил инспириран од сеќавањата од неговата риба милениче. Овие уметнички дела се навистина успешни на Интернет, а особено се прославиле откако биле употребени како позадини за моделите ајфон 6с и 6с плус.

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Фотограф прави фотографии од риби како никој досега

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар