Талентиран фотограф го освои целиот свет со своите надреални фотоманипулации

Роберт Џанс е наградуван дигитален артист, фотограф и креативен директор чија работа одамна е во центарот на вниманието. Тој е најмногу познат по своите надреални дигитални фотоманипулации што му помогнале да собере над милион следбеници на Инстаграм. Роберт вели дека создавал уметност од 6-годишна возраст и дека се препуштил на фотографијата и обработката на фотографии на 16-годишна возраст.

„Создавањето уметност отсекогаш била и ќе биде моја страст. Со мојата уметност, јас сум во можност да му покажам на светот визуелно што се наоѓа во мојата глава. Можам да инспирирам многу луѓе ширум светот на позитивен начин“, објаснува тој.

Одличен став, се согласувате? Во продолжение погледнете и дел од неговите неверојатни ремек-дела што сведочат за неговата сè поголема популарност.

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар