02 август 2018 | Кафе пауза

Дали се издвојувате од другите? Дознајте тука!

Сите сакаат да мислат дека се необични, уникатни или посебни, но повеќето од нив се убедени дека ништо не ги одделува од другите.

Не испуштајте го од раце: 5 очигледни знаци дека сте го пронашле мажот на вашиот живот

Понекогаш е доволна само една средба, а друг пат, мора години да пројдат. Но, кога хемијата ќе се случи, тоа е тоа!

Едноставен мејкап трик што во секое време ќе ви помогне да изгледате свежо и одморено

За време на оние денови кога итно мора да излеземе или пак, кога температурите се околу 40-от степен, најдобриот мејкап е оној што ни одзема помалку од една минута и не вклучува многу продукти.

Витаминска вода за освежување и полесно справување со летните горештини

Справете се со последиците од непријатните високи температури со вкусна витаминска вода

Масивни инсекти демнат во напуштени згради

Погледнете ги овие брилијантни, но застрашувачки дела што ќе ве натераат да се препотите доколку случајно наидете на нив и во живо.

Кои се 3-те најгорделиви хороскопски знаци?

Добро е да се чувствува одредена доза горделивост, но ако не внимавате, можете да направите да биде невозможно да се биде во ваша близина.

Делата на Ван Гог се вратија во живот на стилски начин преку новата модна колекција на „Vans“

Работата на Винсент Ван Гог е вратена во живот на стилски начин, во новата модна колекција на компанијата за чевли „Vans“ наречена „Vans x Van Gogh Museum“.

Овие предмети ќе исчезнат за 20 години и еве зошто не ни се потребни повеќе

Дали вашиот работодавач, за 20 години од сега би можел да ве клонира доколку е задоволен од вашиот перформанс? Прочитајте за да дознаете.

Љубовната приказна помеѓу Пирс Броснан и сопругата Кили ќе ви докаже дека љубовта може да трае подолго од 25 години

Актерот и неговата прекрасна жена Кили Шеј Смит, неодамна ја прославија нивната 25-годишнина од брак и очигледно е дека нивната љубов е сè уште силна како и првиот ден.