Масивни инсекти демнат во напуштени згради

Масивни инсекти демнат во напуштени згради

Португалскиот уличен артист Одеит неодамна го надополни своето портфолио со неверојатни цртежи од масивни инсекти што делуваат како да ќе ве нападнат во секој момент. Поголемиот дел од неговите дела се наоѓаат во ќошеви, со цел да предизвикаат анаморфен ефект. Погледнете ги овие брилијантни, но застрашувачки дела што ќе ве натераат да се препотите доколку случајно наидете на нив и во живо.

Ќе останете без зборови: Шминкерка користи вистински инсекти во нејзината мејкап рутина!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар