Погледнете ги овие надреални фотоманипулации од 17-годишна Турчинка

Погледнете ги овие надреални фотоманипулации од 17-годишна Турчинка

Керам Џијарџи е 17-годишна девојка што живее во Истанбул. Таа обожава да им ги раскажува своите соништа на луѓето преку неверојатните фотоманипулации што ги создава.

„Ја обожавам оваа форма на уметност“, вели таа.

Нејзините дела навистина оставаат без зборови и како да се чувствуваат емоциите што артистката ги вложила додека ги правела. Тие се толку моќни, и детално изработени што дури и ќе се почувствувате како да сте во друг свет, во некоја паралелна димензија што има само неколку допирни точки со нашата планета. Погледнете…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар