Ванс ја објави новата модна колекција инспирирана од Фрида Кало

Ванс ја објави новата модна колекција инспирирана од Фрида Кало

Брендот Ванс е познат по своите соработки со други брендови и артисти, сѐ со цел да создаде колекции кои ја слават уметноста и културата. Минатата година објави една неверојатна колекција, која произлезе од соработката со музејот на Ванг Гог. Љубителите на овој холандски сликар добија прекрасна можност да прошетаат во патиките на Ванс, инспирирани од најпознатите дела на Ван Гог.

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

Годинава Ванс повторно создаде колекција инспирирана од уметноста. Овој пат се работи за мексиканската уметница, Фрида Кало, која е најпозната по автопортретите и делата инспирирани од природата. Три од главните модели добија нова верзија – на OG Sk8-Hi LX има автопортрет од делото „Две Фриди“ (Two Fridas – 1939), на The OG Authentic LX има принт со лубеница од „Живеј го животот“ (Viva la Vida – 1954), а на OG Slip-On LX има автопортрет со „Трнлив ѓердан и колибри“ (Thorn Necklace and Hummingbird – 1940).

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало

„Vans“ ја објави новата модна колекција испирирана од Фрида Кало


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевничка која би живеела во приказна на Харуки Мураками, во режија на Вес Андерсон, со саундтрак на The Smiths.

Поврзани содржини

Остави коментар