16 март 2020 | Кафе пауза

„Прегорување“ од работа: Ова се синдромите на „burnout“ синдромот

Се повеќе луѓе се жалат на замор, исцрпеност, фрустрација и незадоволство од работата.

6 хороскопски знаци кои никогаш не даваат втора шанса

Многу фактори влијаат на тоа дали можете да простите и да заборавите, но одлуката може да зависи и од тоа колку сте блиски со личноста и од степенот на штетата што ја предизвикала.

Рецепти: 3 омилени десерти на кралицата Елизабета II

Познато е дека кралицата Елизабета II има посебен начин на исхрана, но таа сака и десерти, а во продолжение погледнете како да ги подготвите нејзините омилени десерти.

Куглоф-штрудла со јаболка

Доколку се прашувате како на креативен начин да го поминете времето со вашите деца, ние ви предлагаме еден совршен рецепт кој ќе биде идеален производ на вашата креативност!

Женствено и удобно: 6 пролетни комбинации со бели патики

Времето кога патиките се носеа единствено за спорт одамна помина, а сега патиките, особено белите, се задолжителен дел од секоја женска гардероба.

16 паметни деца кои разговараат подобро од возрасните

Децата нè прават навистина среќни, но понекогаш кажуваат нешта на кои не знаеме како да реагираме.

Јапонски тест на личноста открива голема вистина: Сконцентрирајте се, запишете ги одговорите и откријте ги тајните на вашата потсвест

Овој јапонскиот тест ги открива длабоките тајни на вашата потсвест и ќе откриете нешто што не сте знаеле за вашата личност.

10 начини на коишто боите на секојдневните работи влијаат врз вашето расположение

Едно истражување тврди дека 90% од одлуките на луѓето се засновани на бојата на предметот, а ќе можете да ги контролирате емоциите откако ќе научите какви ефекти има секоја боја врз вас.

Овие 3 хороскопски знаци отворено зборуваат за своите чувства

Кога некој прашува како сте денес, сигурно не очекува да започнете да зборувате за тоа колку сте „скршени“ поради некое лошо искуство.

A1 Заедно со своите корисници

Со дополнителни 10 GB и дополнителни ТВ канали, А1 апелира на придржување на мерките од Владата како превенција од ширење на вирусот.
Датум: 16 мар 2020
, Автор: