Удобно и модерно: 8 модни комбинации за лето во патики

Балетанките кои не овозможуваат вистинска потпора за стапалото, сандалите со тенки ремчиња кои ни прават рани или имаат неудобна висока потпетица, сега ги заменуваме со лежерни патики. Најубаво од сѐ е што вашата фантазија нема никакви ограничувања кога станува збор за овој тренд. Можете да испробувате разни необични комбинации, какви што ќе посакате.

1-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

Ако ви е потребна дополнителна инспирација ви предлагаме 8 начини како да ги носите патиките ова лето.

1. Во комбинација со елегантно здолниште

2-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

2. Во комбинација со модерни кратки панталони

3-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

3. Во комбинација со лежерно хипи здолниште

4-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

4. Во комбинација со класични фармерки

5-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

5. Во комбинација со женствен фустан

6-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

6. Во комбинација со лелеав летен фустан

7-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

7. Во комбинација со кежуал искинати фармерки

8-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

8. Во комбинација со елегантен вечерен фустан

9-udobno-i-moderno-8-modni-kombinacii-za-leto-vo-patiki-www.kafepauza.mk_

Доколку не знаете какви патики да изберете, погледнете неколку модели на патики кои се тотален хит оваа година.

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар