16 декември 2013 | Кафе пауза

Што ќе се случи доколку истурите течен алуминиум во мравјалник?

Доколку некогаш сте се запрашале како изгледа живеалиштето на мравките под земја, ова видео ќе ви даде детална слика.

4 големи заблуди за сексуалната предигра

Ова се четирите заблуди кои ја пратат сексуалната предигра.

Духовити и остроумни цртежи со животни кои зборуваат

Лиз Клајмо преку ден работи како аниматор во „Симпсонови“, а навечер се претвора во една од најпопуларните артисти на Тамблр, со нејзините саркастични животни кои зборуваат. :)

Зелен оброк во чаша кој ќе ве ослободи од мастите

Со помош на овој коктел ќе го исчистите телото од токсини и ќе ги намалите килограмите.

Зошто имаме веѓи?

Со нашите веѓи остваруваме невербална комуникација со другите луѓе, кога сакаме да покажеме дека сме збунети или лути. Но, дали тоа е нивната единствена цел?

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Се верува дека секој од нас има двојник некаде на Земјината топка, а токму тоа го докажуваат фотографииве од познатите фаци, во споредба со нивните двојници од историјата.

Паметен прстен кој секој би го посакал

Веќе имаме паметни телефони, паметни часовници, телевизори и што ли уште не, па зошто да немаме и паметни прстени?

Би можеле ли да живеете во оваа куќа?

Архитектката Мејси Милер долго време посакувала да има свое место за живеење, но не сакала да ги носи на грб трошоците за хипотека, па затоа решила да си изгради, свој компактен дом...

Специфична зимска колекција од „Nike“

Ова е една од најновите колекции на „Nike“, наречена „Tier Zero“. Колекцијата е направена во соработка со „Fox Brothers“...

Одлични празнични комбинации со топли бои

Оваа сезона, во текот на новогодишните и божиќните празници, полн погодок е комбинацијата на темноцрвена и песочно-кафеава боја.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:

Холивудските фраери со „најжешки“ стомачни

Дами, плакнете очи! Од Дејвид Бекам до Рајан Гослинг, ова се дел од момците со „најжешки плочки“ во Холивуд.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:
12