Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Се верува дека секој од нас има двојник некаде во светот и според оваа стара урбана легенда, нашиот двојник живее на спротивната страна од Земјината топка во однос на нас. Веројатно, ова не е точно верување, но во рационална смисла на зборот може да се каже дека постојат шанси, некој човек кој живеел во минатото, да изгледа исто како што ние изгледаме денес.

Токму ова го докажуваат фотографииве од познатите фаци, во споредба со нивните двојници од минатото. Неверојатно е колку некои од нив се навистина слични. Погледнете го само Џастин Тимберлејк, кој е речиси идентичен со некој маж кој живеел во 1800-тите години или Доналд Трамп во споредба со американскиот генерал Џорџ Патон, кој учествувал во Втората светска војна.

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Елен Деџенерис и американскиот поет и филозоф Хенри Дејвид Торо

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Меги Џиленхал и американската новинарка Роуз Вајлдер Лејн

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Џастин Тимберлејк и некој непознат криминалец на полициска фотографија

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Џон Траволта и некој непознат човек од 1860-тите

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Американскиот генерал Џорџ Патон и Доналд Трамп

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Американскиот генерал Даглас Мекартур и Брус Вилис

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Винсент Ван Гог и Чак Норис

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Турскиот револуционер Махир Чајан и шоуменот и комичар Џими Фалон

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Актерот Пол Џијамати и Вилијам Шекспир

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Џек Блек и Севилскиот берберин

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Николас Кејџ и маж од ерата на Граѓанската војна

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Џеј Зи и непознат маж од њујоршкото соседство Харлем

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Чарли Шин и противникот на ропството Џон Браун

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Алек Болдвин и бившиот претседател на САД Милард Филмор

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Кијану Ривс и францускиот сликар Луи-Морис Буте де Монве

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Оскар Вајлд и Хју Грант

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Томи Ли Џоунс и бившиот претседател на САД Ендру Џонсон

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Руперт Гринт и шкотскиот сликар Сер Дејвид Вилки

Познатите во споредба со луѓе од минатото на кои премногу наликуваат

Јосиф Сталин и Борат

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар