Што ќе се случи доколку истурите течен алуминиум во мравјалник?

Што ќе се случи доколку истурите течен алуминиум во мравјалник?

Доколку некогаш сте се запрашале како изгледа живеалиштето на мравките под земја, ова видео ќе ви даде детална слика.

Што ќе се случи доколку истурите течен алуминиум во мравјалник?

Јутјуб-корисникот AnthillArt истурил течен алуминиум во мравјалникот во неговиот двор, а откако алуминиумот се стврднал го откопал и измил, презентирајќи ни убава слика што прават мравките доле под земјата.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар