5 безвременски стилови на чевли во кои вечно ќе бидете заљубени

5 безвременски стилови на чевли во кои вечно ќе бидете заљубени

Чевлите за жените се нешто како врските. Некои се тешки за справување, на пример патиките на платформа, други се неодоливи и романтични како високите потпетици и балетанките. Патиките прават да се чувствуваме удобно, а салонките бараат многу внимание. Да ги погледнеме петте стилови кои можете да ги изберете сега, а во кои засекогаш ќе останете заљубени.

1. Леопард салонки

Класична форма со невообичаен принт. Веќе се чувствува љубовта во воздухот.

1-5-bezvremenski-stilovi-na-chevli-vo-koi-vechno-kje-bidete-zaljubeni-kafepauza.mk

2. Патики

Ништо не дава покежуал изглед како пар обични старки.

2-5-bezvremenski-stilovi-na-chevli-vo-koi-vechno-kje-bidete-zaljubeni-kafepauza.mk

3. Стилето потпетици со врвки

Секоја жена има потреба од најмалку едни потпетици во кои се чувствува заводливо.

3-5-bezvremenski-stilovi-na-chevli-vo-koi-vechno-kje-bidete-zaljubeni-kafepauza.mk

4. Чизмички до глужд

Овие преслатки чизмички со мала штикла се есенцијални за нашите викенд лудории. Затоа целосно го заслужуваат местото меѓу нашите најсакани чевли.

4-5-bezvremenski-stilovi-na-chevli-vo-koi-vechno-kje-bidete-zaljubeni-kafepauza.mk

5. Романтични балетанки

Слатки и практични, традиционалните балетанки ги заведоа жените и станаа нивни најдобри пријателки.

5-5-bezvremenski-stilovi-na-chevli-vo-koi-vechno-kje-bidete-zaljubeni-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар