15-те најлуди нешта во природата кои нема да ви се верува дека постојат

15-те најлуди нешта во природата кои нема да ви се верува дека постојат

Природата никогаш не престанува да нѐ изненадува и како доказ за тоа се наредниве 15 нешта кои на прв поглед изгледаат нереално. Започнувајќи од молњи во вулканска активност, па сѐ до розови езера и подводни шуми погледнете ги овие фотографии кои ќе ви ја покажат лудата страна на природата…

15-те најлуди нешта во природата кои нема да ви се верува дека постојат

Молњи во вулканска активност

15-те најлуди нешта во природата кои нема да ви се верува дека постојат

Смрзнати балони со воздух во езерото Абрахам

15-те најлуди нешта во природата кои нема да ви се верува дека постојат

Подводни природни извори во МексикоБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар