19 август 2013 | Кафе пауза

Како рчи патка?

Неодамна се појави видео на Јутјуб, кое веднаш стана интернет хит, бидејќи прикажува патка која „плива“ во царството на соништата, проследено со спектакуларно рчење, кое дефинитивно нема да ве остави рамнодушни. :)

Фраерски модел патики од Конверс

Соработката помеѓу дизајнерот Џон Варватос и Конверс резултирала со одличен пар високи патики кои се многу модерни и изобилуваат со интересни детали.

Ви се приспива на работа? Прилегнете си!

Кој не би сакал да може барем накусо да дремне и да си ги наполни батериите, пред да започне турбо да ги завршува дневните обврски во последните часови од работниот ден?

30 докази дека постои пријателство помеѓу кучињата и мачките

Пријателството помеѓу кучињата и мачките е возможно, а тоа го докажуваат и голем број истражувања.

Нема да верувате што преживеало ова бонсаи дрвце

Ова јапонско растение, старо неверојатни 388 години, преживеало разни настани, лоши и добри. Веројатно највпечатлив е фактот што тоа ја преживеало атомската бомба во...

Како да најдете градник кој навистина ќе ви биде точен?

Ејжа Хетн, една од специјалистите за градници во „Викторија Сикрет“ ни открива неколку работи на кои мораме да обрнеме внимание кога одбираме градник.

7 причини зошто треба да излегувате со некој што е невработен

И вие бевте некогаш невработени, се сеќавате? Вашиот партнер можеби не може да најде работа во моментов, ама затоа има многу време за да прави кул работи, со кои и вас ќе ве мотивира...

Маж патува околу светот за да се фотографира стоејќи на глава

Калифорнискиот фотограф Алекс Вејн патува низ различни делови од светот, за да ги искуси местата од една необична перспектива...