03 септември 2013 | Кафе пауза

Што може да ви се случи доколку по цел ден седите на столче?

Ова се најчестите проблеми кои ги предизвикува предолгото седење на столче и предлог-решенија како да се справите со нив.

Вкусни крцкави соленки кои одат одлично со пиво

Одлично мезе за со пиво, а и супер закуска доколку сте гладни...

10 вообичаени секс-соништа и нивното значење

За среќа, сексуалните соништа ретко кога имаат врска со секс.
Датум: 03 сеп 2013
, Автор:

Генијалец направил лифт за куќичка на дрво со помош на велосипед

На Итан Шласелер му дошло преку глава секојдневно да се искачува по скали до неговата куќичка на дрво, по шест милиони пати според неговите зборови, па решил дека е време да направи лифт.

Како да одберете облека за вашето бебе?

Бебешката облека е премногу слатка, а самото нејзино одбирање им пружа големо задоволство на новите родители, но постојат работи на кои треба да обрнете внимание при купувањето.

Кога стариот фрижидер ќе избега од дома

Во шармантната приказна станува збор за дечкото Стенли и неговиот стар фрижидер Чили. Поради свои лични претпоставки и емоционална криза, фрижидерот бега од дома мислејќи дека повеќе не е посакуван.

Што сè им било забрането на жените во последниве 100 години?

Гејл Колинс, колумнистка во „Њујорк Тајмс“, во една своја неодамнешна колумна се присетила на времето кога единствен начин жените во САД да добијат кредитна картичка, бил мажот да се потпише како нејзин сопственик.

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

Слатките миниони како култни славни личности

Во оваа креативна серија, минионите се облечени како познати култни ликови од видеоигри, филмови, цртани, музичари и што ли уште не.

Намуртениот мачор во улога на ликовите на Дизни

Анимираните филмови на Дизни се полни со магија и среќа, па нормално намуртениот мачор со сигурност би ги мразел.