Кога стариот фрижидер ќе избега од дома

Ова интересно анимирано филмче е дело на студентите Сузан Јанг, Емили Буканен и Естер Паробек, кои студираат на факултетот за арт и дизајн „Ringling“.

Кога стариот фрижидер ќе избега од дома

Во шармантната приказна станува збор за дечкото Стенли и неговиот стар фрижидер Чили. Поради свои лични претпоставки и емоционална криза, фрижидерот бега од дома мислејќи дека не е посакуван повеќе. Погледнете го кусото анимирано филмче да го дознаете крајот на приказната.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар