10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Покрај тоа што можете да си го разубавите изгледот на ноктите, постојат и голем број несекојдневни употреби на лаковите за нокти. Ова се 10 начини на кои можете да го употребите лакот за нокти за секојдневни работи и проблеми.

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Со лак можете да го освежите вашиот накит

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Да ги обоите клучевите за да можете да ги разликувате

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Да го обложите делот од обетките кој ја допира кожата на увото за да се елиминира појавата на иритации и алергии

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Обложете го врвот од конецот со лак за нокти за полесно да го протнете низ иглата

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Лакот може да ви послужи како течен ханзапласт

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Да го спречите ресењето на платнените патики

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Да го спречите потемнувањето на бижутеријата

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Да залепите коверт

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Нанесете лак на дупчето на хулахопките за да не ви се скинат по целата должина

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

Заштитете ги металните предмети по дома за да не ви ’рѓосаат

10 несекојдневни употреби на лак за нокти

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар