Генијалец направил лифт за куќичка на дрво со помош на велосипед

На Итан Шласелер му дошло преку глава секојдневно да се искачува по скали до неговата куќичка на дрво, по шест милиони пати, според неговите зборови, па решил дека е време да направи лифт.Генијалец направил лифт за куќичка на дрво со помош на велосипед За таа намена употребил стар велосипед со кој успева да се искачи и да се симне од куќичката, која се наоѓа на височина од 9 метри. Погледнете како функционира неговиот изум.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар