28 април 2014 | Кафе пауза

Воздушеста крем-пита

Кралица меѓу колачите, совршена како додаток на попладневното кафе, за вечера со шолја топло млеко, како утеха во тешките моменти или за послужување гости кои нема да сакаат да си заминат од вашиот дом...
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Со што се опседнати хороскопските знаци?

Секој од знаците во Зодијакот има свои опсесии кои свесно или несвесно му го контролираат животот. Погледнете со што е опседнат вашиот хороскопски знак.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Моќта на бадемите – совршен сојузник во секоја диета

Една рака бадеми на ден е совршена ужина која ќе ве засити и ќе ве заштити од многу болести. Овој високопротеински оброк го потиснува и го залажува апетитот и е одличен за здравјето на срцето.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Надреални фотографии направени со стар фотоапарат на филм

Брилијантни фотографии од талентиран украински фотограф...

Грижете се за вашите стапала

Вашите стапала се основа на секое ваше движење. Време е да го добијат третманот кој го заслужуваат.

Неверојатна 3Д уметност од хартија

Познатата француска дизајнерка Мауд Вантурс користејќи слоеви разнобојна хартија, креира разни хипнотизирачки форми кои се претопуваат во неверојатен дизајн.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Што навистина прават соништата за нас?

5 потенцијални одговори на ова вечно прашање.

За тишината на работата и вревата на успехот…

„Работете напорно во тишина. Дозволете му на успехот да направи врева.“
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

8 прашања кои моќните личности си ги поставуваат секој ден

Моќните личности се свесни за моќта на поставувањето и барањето одговори на овие 8 прашања.
Датум: 28 апр 2014
, Автор: