Неверојатна 3Д уметност од хартија

Неверојатна 3Д уметност од хартија

Автор: Ана Петровиќ

Познатата француска дизајнерка Мауд Вантурс користејќи слоеви разнобојна хартија, креира разни хипнотизирачки форми кои се претопуваат во неверојатен дизајн.

Нејзиниот талент го насочува кон создавање дела во облик на цветни мотиви, спирали и различни геометриски и апстрактни дизајни за кои е потребно голема креативност и мал број алати.

Во продолжение, погледнете ја оваа неверојатна 3D уметност.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар