Куче се преправа дека го погодило куршум

Кучево слободно може да им одржи час по глума на многу холивудски актери, кои не знаат како да паднат кога ќе ги погодат со куршум во филм. :)

Трактор кој црта по песочни плажи

Шведската артистка Гунила Клингберг од обичен трактор направила интересна машина која црта по песочни плажи.

Попладневната дремка го елиминира стресот

Попладневната дремка е добра навика за здравјето бидејќи ги елиминира грижите и стресот, а ги подобрува и когнитивните функции.

Есенската колекција на Кристијан Лубутан за 2013 година

По неговите чевли мечтаат милиони млади девојки и жени, а ги има на црвените килими на сите свечени настани...

Францускиот булдог Тротер – вистински хит на Инстаграм

Ова црно кученце на секоја своја слика добива по барем 10.000 лајкови, а на својот профил има повеќе од 166.000 следачи.

Женските гради како светски лидери

Главна цел на сите маркетинг кампањи е да бидат нешто досега невидено, интересно, забавно и да им остане во глава на луѓето. Токму тоа го постигнува оваа кампања.

Малдиви – стотици острови отцепени од рајот

Малдивите се познати по своите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури. Температурите на водата и воздухот се околу 30°С во текот на целата година.

Ова е најтесната куќа којашто некогаш сте ја виделе

Ходниците, спалната соба, дневната просторија, па дури и тоалетот се „компресирани“ на еден креативен и необичен начин.