Како вашите стари штикли повторно да заблескаат?

Наместо да завршат во контејнер, со малку вложен труд можете да ги дизајнирате, за да направите повторно да заблескаат и што е најважно, да изгледаат сосема различно од првичниот фабрички дизајн. :)

Систем за навигација кој ги проектира насоките на шофершајбната

Врвниот провајдер на услуги за сателитска навигација „Гармин“ излезе со нов GPS продукт кој овозможува конектирање на уредот со вашиот смартфон преку блутут и проектирање на податоците за навигација од телефонот на шофершајбната.
Датум: 10 јул 2013
, Автор:

Приказни од шест збора

...кои сепак раскажуваат многу повеќе.

Прекрасни планински викендички за рајско уживање

За оние кои се повеќе ориентирани кон природата и планините, летото секогаш е период кога сакаат да се опуштат и да ги наполнат батериите во длабока сенка и на чист воздух.

Основни правила за носење машки обувки

Ако се прашувавте какви обувки во каква пригода и на кој начин се носат, во продолжение следуваат основните правила.

Лудиот ноќен живот на Закинтос

Ноќите на Закинтос се диви. Секоја забава таму е дива.

За што најчесто се користи Википедија?

Ова се причините поради кои најчесто се користи „Википедија“.

Книга: „Правилото на четворката“ – Јан Колдвел и Дастин Томасон

Од италијанска ренесанса до студентскиот живот на четворица пријатели опседнати со мистеријата зад кодираната книга чија тајна ќе биде сè потешко да ја откријат, но и да ја заштитат

Што прави секој млад човек со својот куп носени алишта?

Ова интересно стрипче ќе ви ја покаже реалната ситуација во која најчесто се наоѓаат 95% од младите луѓе, откако ќе им се собере куп од веќе носени алишта.

Извлекувајте среќа од што е можно повеќе извори

Клучот за балансирање на среќата е во способноста да ја извлекувате од што е можно повеќе извори.