Куќи среде ништо: Колку треба да бидете луди за да го изградите својот дом овде?

Куќи среде езеро, во изолирани шуми или на високи карпи – овие куќи се вистински оази на рајот за оние што сакаат да бидат сами и да уживаат во мирот и во убавината на природата. Овие фотографии се направени од Ерик Вард кој работи како учител, а фотографирањето е негово хоби. Во продолжение погледнете неколку куќи што тој ги овековечил со апаратот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eric Ward (@littlecoal) on

Погледнете ги 12-те најуникатни куќи во светот во кои ќе посакате да живеете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар