парк | Кафе пауза

Шарена престолнина: Ова е најголемиот парк на пеперутки во светот

Покрај пеперутките, таму има многу егзотични видови птици, скорпии, бубачки, оси итн. Во лабораторијата, посетителите можат да ги видат различните фази низ кои поминува пеперутката.

Совршен парк во Њујорк за кој веројатно не знаевте

Сè што му треба на секој љубител на природата за да ужива целосно и да ги наполни своите батерии на еколошки начин.

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Овој парк е познат по безброј садници од цреши, кои штотуку процветаа и го обоија ова место со најубавите розови нијанси кои нè поврзуваат со брзото пристигнување на убавото време, сонцето и сочните летни плодови.

Прекрасен парк во кој се наоѓа најголемото дрво во светот

Овој парк е одличен за прошетки, а особено го сакаат планинарите. Во неговата шума можете да откриете дури 64 километри пешачки патеки.

7 работи што не сте ги знаеле за седиштето на Apple

Стив Џобс беше детално вклучен во изборот на дизајнот на зградата и материјалите што ќе се користат во него, но не го доживеа поставувањето на темелот.

Јавен парк во кој не можете да „влезете“ без нуркачка маска и перка

Во Флорида наскоро ќе започнат со изградба на подводен јавен парк наречен Reef, кој ќе се протега на дури 11,2 километри во водите околу плажата Мајами.

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Кучето Еклипс станало омилено помеѓу патниците, а некои дури ја нарекувале и независна жена.

Подвижни паркови на улиците во Јапонија

Погледнете само колку магични дизајни излегуваат – едноставно не можете да одлучите кое е најубаво!

8 одлични места кои треба да ги посетите ако сте во Амстердам!

Прекрасни канали, архитектура која го одзема здивот и неверојатна уметност - ова се само дел од причините зошто треба да го посетите...

Островот на мајмуните во Виетнам

Доколку некогаш имате прилика да го посетите егзотичниот град Хо Ши Мин во Виетнам, задолжително испланирајте и патување до Кан Гиа или попознат како Островот на мајмуните.
Датум: 17 мар 2015
, Автор:

5 места на кои можете да го сретнете оној вистинскиот

Ако сè уште не сте го пронашле вистинскиот, можеби не сте барале на вистинското место.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

Магични фотографии од Централ парк под снежна покривка

„Беше магично таму, јас очекував да има прекрасни пејзажи, но она што го видов едноставно ме воодушеви.“ - Дина Литовски
12