19 февруари 2021 | Кафе пауза

Феноменален стан на поткровје што ќе ги воодушеви љубителите на индустрискиот стил

Добра инспирација за уредување на домот може да биде овој стан на поткровје, што е совршена комбинација на индустриски, винтиџ и модерен стил.

7 секојдневни навики што ги уништуваат вашите нокти

Вашите нокти можат да ја откријат состојбата на целокупното здравје, а ако не се грижите добро за себе, тие ќе го покажат тоа.

Што е „емоционален труд“ и како да одржувате рамнотежа во вашиот брак?

Во секоја врска постојат мали секојдневни несогласувања за ситници што може да предизвикаат големи проблеми со текот на времето.

7 вида болка во градите што не треба да ги игнорирате

Секогаш кога лекарите ќе ги слушнат зборовите „болка во градите“ или „стегање во градите“, сметаат дека е најдобро да се испитаат сите можни причини.

Од која токсична особина треба да се ослободи секој хороскопски знак во 2021 година?

Ако сакате да направите промена, почнете од вашите токсични особини. Крајно време е да се ослободите од овие негативни карактеристики.

Кое овошје содржи висок процент на протеини?

Кога помислувате на протеини, веројатно мислите дека ги има само во месото, морските плодови, мешунките, млечните производи и оревите. Сепак, списокот не завршува тука.

10 заблуди за квалитетниот сон и несоницата

Ако пиете кафе доцна навечер, тоа нема да влијае на вашиот сон. Не, ова не е мит, туку е научно докажано. Можеби сте чуле разни стереотипи за добриот сон и несоницата, но многу од нив се лажни.

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Овој парк е познат по безброј садници од цреши, кои штотуку процветаа и го обоија ова место со најубавите розови нијанси кои нè поврзуваат со брзото пристигнување на убавото време, сонцето и сочните летни плодови.

Шармантно село во Англија со уредни и шармантни куќички, поплочени улици, па дури и фарма за магариња

Уредните и шармантни куќички, поплочените улици и фармата за магариња се доволни за да привлечат голем број посетители, но и потенцијални купувачи на недвижности.

Која козметика треба да се чува во фрижидер?

Дури и ако не планирате да купите посебен фрижидер за козметика, одредена козметика треба да ја чувате во обичен фрижидер.

Кето лазањи: Рецепт кој има 340 калории помалку од оригиналот

Луѓето кои ја следат кето диетата, односно консумираат мали количини на јаглехидрати, не можат да уживаат во класичните, италијански лазањи. Наместо тоа, направиле своја кето верзија, која наместо тестенини, има свежа тиква.

10-минутни тренинзи за затегнување на задникот

Понекогаш деновите се полни со обврски и немаме многу слободно време за вежбање. Затоа решивме да споделиме неколку одлични тренинзи за затегнување на задникот кои траат само 10 минути, а даваат одлични резултати.