Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Откако се појавија фотографиите од паркот „Taipin Cherry Tea Garden“ кој се наоѓа во кинеската крајбрежна провинција Фуџијан, не престанавме да се восхитуваме на најубавата сцена на будење на природата и на пристигнувањето на пролетта!

Овој парк е познат по безброј садници од цреши, кои штотуку процветаа и го обоија ова место со најубавите розови нијанси кои нè поврзуваат со брзото пристигнување на убавото време, сонцето и сочните летни плодови.

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Пролет во Кина: Парк обоен со најубавите розови нијанси

Погледнете ги и овие 10 неверојатни фотографии од океанскиот живот што учествуваа на натпреварот за „Најдобар подводен фотограф на годината“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар