12 август 2020 | Кафе пауза

Тајната на успехот е едноставна: 6 реченици што моќните луѓе не ги кажуваат никогаш

Успешните луѓе се водат според одредени правила и во нивниот речник не постојат овие фрази. Ако сè уште не напредувате во кариерата, можеби заземате погрешен став.

Пронајдете ги животните што се кријат на овие фотографии

Некои животни се родени со способност за камуфлажа, но има и такви кои успеваат да се скријат речиси по грешка, дури и да не се свесни дека го прават тоа.

15 додатоци за ентериер што се популарни на Инстаграм

Без разлика дали станува збор за изработки што ќе ги направите сами, за бојадисување на ѕидовите или за некои интересни детали, денес сè се слика и се објавува на Интернет.

Највредните цитати на Гијом Мисо што секој треба да ги прочита

Гијом Мисо се стекна со голема популарност со неверојатна брзина и успеа да ги освои срцата на многу читатели ширум светот.

9 чекори за да го промените животот на подобро

Сигурно се прашувате како да го промените вашиот живот додека светот се наоѓа во неизвесна ситуација и немате поим кој треба да биде вашиот следен чекор.

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Кучето Еклипс станало омилено помеѓу патниците, а некои дури ја нарекувале и независна жена.

Наместо да ги фрлаат старите картонски кутии, луѓето ги претвораат во неверојатни замоци за мачки

Секој сопственик на мачки ќе ви каже дека можете да потрошите многу пари за куќа за мачка, но некои креативни сопственици решиле да направат сами.

Чоколаден колач готов за 60 секунди

Овој рецепт за чоколаден колач со орео бисквити стана многу популарен, а може да го направи секој.