15 додатоци за ентериер што се популарни на Инстаграм

Без разлика дали станува збор за изработки што ќе ги направите сами, за бојадисување на ѕидовите или за некои интересни детали, денес сè се слика и се објавува на Интернет. Дизајнот на ентериер им стана хоби на многумина, а овие додатоци се најфотографираните елементи во домот.

1. Ѕид со слики

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Poster Store (@posterstore) on

2. Таписерии и везови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ВЫШИВКА # ОБУЧЕНИЕ # МОТИВАЦИЯ (@nadin.needlework) on

3. Француски антиквитети

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gaynor & Bella Groome (@shadesofpalestore) on

4. Растенија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by René ⚓️ (@renegaert) on

5. Рурален мебел

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Farmhouse Interiors 🏘️ (@farmhouse.interiors) on

6. Ѕидна таписерија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nova Mercury Design (@novamercury) on

7. Макраме (арапска декоративна техника)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Macrame by Tinja (@handmadebytinja) on

8. Букет од сушени цвеќиња

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cambridgeshire Florist (@thecountrygardenflorist) on

9. Корпи од ратан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrea Vowels (@my.blessed.home) on

10. Плетен мебел

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicki’s Urban Jungle 💁🏻‍♀️🌿 (@cottoncandystories) on

11. Крошни кревети

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melissa Shapiro Interiors (@melissa_shapiro_interiors) on

12. Отворено ложиште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Farley Pool Designer (@farleydesigns) on

13. Заоблени софи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 1stDibs (@1stdibs) on

14. Количка за пијалаци

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DIY • INREDNING • RECEPT (@helenalyth.se) on

15. Огледало облак

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina | Content Creator Berlin (@styleappetite) on

Погледнете ги овие 15 начини како да ја претворите скалата во најубавата полица во домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар