Чоколаден колач готов за 60 секунди

Чоколаден колач готов за 60 секунди

Овој рецепт за чоколаден колач со орео бисквити стана многу популарен, а може да го направи секој. Сè што ви треба се популарните орео бисквити, малку млеко и микробранова печка. Исто така, можете да го испечете колачот во калаф за мафини, но за тоа ќе ви треба малку повеќе време.

Чоколаден колач готов за 60 секунди

Потребни состојки:

  • 4 орео бисквити
  • 3 лажици млеко

Начин на подготовка:

  1. Скршете ги бисквитите и измешајте ги со млекото во чашата.
  2. Ставете ја чашата во микробранова печка за 1 минута.
  3. Извадете го колачот во чаша и уживајте. Можете да го декорирате со рендано чоколадо и овошје по желба.

Погледнете го овој лесен рецепт за вкусен леб од нутела.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар