Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Секое утро ова кученце ја напушта куќата само, се качува во автобусот и оди во паркот за да се дружи со другите кучиња. Кучето Еклипс станало омилено помеѓу патниците, а некои дури ја нарекувале и независна жена. Еклипс секој ден чека трпеливо на автобуската постојка пред нејзината куќа, а кога ќе пристигне автобусот, таа се качува и секогаш е поздравена од обожавателите.

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Прочитајте и за овој велосипедист кој пронашол бездомна мачка која решил да ја носи на патување низ светот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар