12 ноември 2015 | Кафе пауза

Кои фобии ги делите со вашиот хороскопски знак?

Па, кои фобии се најчести за секој од хороскопските знаци?
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Осветлете ја кожата под вашите пазуви со овој едноставен трик

Бидејќи доаѓа сезона на тешки дебели џемпери, тоа е одлична прилика да им го посветите должното внимание на вашите пазуви.
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Предлог за ручек: Полнети модри патлиџани

Заменете го стандардниот ручек со брз, а креативен оброк!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Оваа 17-годишна мачка е најмрзливата интернет ѕвезда во Јапонија

Интернет ѕвездата има посветена 24.000 публика на Твитер и на блогот, па за неа се облекува во слатки костуми како јаготки и зајачки уши.
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

3 видови луѓе на кои не треба да им дозволите да влезат во вашиот живот

Обрнете внимание на овие 3 видови луѓе, бидејќи ако успеете да ги препознаете, можете да си заштедите голем број лоши искуства.

Светки во коренот – нов тренд за коса по кој полуде интернетот

Забавниот тренд кој се рашири на Инстаграм го има решението на проблемот со подраснатиот корен - покријте го со светки!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

10 „лоши“ карактерни црти кои можат да бидат добри за вас

Можеби попусто се надеваме, но има шанси овие 10 „лоши“ карактеристики, доколку се погледнат од друга страна, да бидат добри за нас.

3 разговори кои треба да ги направите со вашата љубов пред веридбата

Со нивна помош, вие можете да откриете дали размислувате во истата насока за вашата врска.

Промени на рацете кои укажуваат на сериозна болест: 5 знаци кои не смеете да ги игнорирате

Откријте на што треба да обрнете повеќе внимание за да се заштитите на време.
12