Светки во коренот – нов тренд за коса по кој полуде интернетот

Бојадисувањето на косата во разни дречливи и впечатливи бои како сребрена, морско сина и шарена како виножито е супер забавно, но што да правите кога ќе почне коренот да се познава? Забавниот тренд кој се рашири на Инстаграм го има одговорот – покријте го подраснатиот корен со светки!

1-svetki-vo-korenot-nov-trend-za-kosa-po-koj-polude-internetot-kafepauza.mk

Некои со задоволство го прифаќаат овој блескав тренд, додека други мислат дека изгледа како првут. Што мислите вие – за или против?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар