17 декември 2020 | Кафе пауза

Како различни животни преживуваат од почетокот, па до последниот ден на зимата?

Не е лесно за животните да се справат со зимата, па, дајте да ги цениме сите благослови во кои уживаме како луѓе.

Жените ги претвораат веѓите во мини новогодишни елки оваа зима

Новогодишната елка на веѓите можете многу лесно да ја креирате сами, а за тоа ќе ви требаат сјајни украсни налепници и ѕвезди.

Во време на пандемија, претворете го вашиот дом во празнична бајка

Не ви треба многу за да додадете малку магија во вашиот дом и да го претворите во вистинска празнична бајка.

Работи кои никогаш не би требало да ги чистите со марамчиња за дезинфекција

На одредени површини дезинфекциските марамчиња можат да нанесат повеќе штета отколку корист.

Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Мачето по име Месечина има само 13 недели и смета дека новогодишната елка е совршено место за одмор. Неговата сопственичка Сара Нелсон Мекгинис не се согласува и честопати се наоѓа себеси како со часови го бара.

Прекрасен парк во кој се наоѓа најголемото дрво во светот

Овој парк е одличен за прошетки, а особено го сакаат планинарите. Во неговата шума можете да откриете дури 64 километри пешачки патеки.

За што сака да престане да се труди секој хороскопски знак во 2021 година?

Во текот на оваа година постојано се надевавме дека ќе се подобрат многу работи, па можеби затоа секој хороскопски знак се чувствува изморен да се труди за некои работи.

„Вог“ ги избра 10-те најдобро облечени познати личности во 2020 година

Во изборот на „Вог“ се најдоа девет жени и само еден маж. Погледнете ги фотографиите во продолжение е откријте кој е на списокот.

Појадокот со тост и авокадо конечно добива совршена „надградба“

Во игра влегува нов рецепт за појадок од авокадо благодарение на изненадувачки вкусната комбинација на банани и авокадо.

Што ќе се случи ако претерате со употребата на овие 8 природни состојки во вашата рутина за убавина?

Природната козметика е во тренд, но мора да бидете претпазливи кога ќе ги додадете овие природни состојки во вашата рутина за убавина.