Жените ги претвораат веѓите во мини новогодишни елки оваа зима

Жените ги претвораат веѓите во мини новогодишни елки оваа зима

Како секоја година, така и оваа има нов тренд за убавина што ќе го подобри празничното расположение. Новогодишната елка на веѓите можете многу лесно да ја креирате сами, а за тоа ќе ви требаат сјајни украсни налепници и ѕвезди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taylor R (@taytay_xx)

Раширете ги веѓите за да изгледаат како гранки на новогодишна елка. Украсете ги со светкави налепници фокусирајќи се на врвот на секоја гранка. Потоа завршете со ѕвезди на двете веѓи за да го комплетирате изгледот.

Можете да го подобрите празничното расположение уште повеќе со тоа што ќе ги обоите веѓите во зелена боја со помош на сенка за очи или молив во боја. Со цел да ги потенцирате вашите празнични веѓи, не треба да нанесувате силни бои на очите.

Погледнете ги фотографиите во продолжение за повеќе интересни идеи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by rachiecandice (@rachiecandice)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivy Pitts (@itsivybabe_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @dino_jpg

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brow&Makeup artist (@a.n.n.e.t.t.17)

Погледнете кои парчиња облека нема да ги носи никој во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар