Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Мачето по име Месечина има само 13 недели и смета дека новогодишната елка е совршено место за одмор. Неговата сопственичка Сара Нелсон Мекгинис не се согласува и честопати се наоѓа себеси како со часови го бара. Вие дали можете да го пронајдете?

Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Ако не успеавте, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Можете ли да го пронајдете мачето скриено во оваа новогодишна елка?

Дали<strong> <a href=”https://www.kafepauza.mk/zanimlivosti/predizvik-dali-mozhete-da-ja-pronajdete-machkata-megju-tolpata-na-lugje/”>можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?</a></strong>


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар