09 мај 2021 | Кафе пауза

Шарена престолнина: Ова е најголемиот парк на пеперутки во светот

Покрај пеперутките, таму има многу егзотични видови птици, скорпии, бубачки, оси итн. Во лабораторијата, посетителите можат да ги видат различните фази низ кои поминува пеперутката.

Еве како да ги носите: Балетанките се моден хит оваа пролет и ова лето

Иако балетанките не беа прв избор во изминатите неколку години, оваа година тие се апсолутен хит.

3 хороскопски знаци што ги очекува турбулентен период

Периодот што е пред нас ќе биде многу предизвикувачки за овие 3 хороскопски знаци.

Рецепт за домашен ликер од јагоди – пијалак што освојува со неодоливата арома

Сезоната на јагоди може да се искористи за правење домашен ликер што можете да го пиете во добро друштво или додека се релаксирате.